Druhý zázrak Jána Pavla II. na obzore

451

20.1.2011, Rím (CNA/EWTN News) – Prefekt Kongregácie pre svätorečenia , kardinál Angelo Amato,  varoval pred naliehaním na pripísanie druhého zázraku Jánovi Pavlovi II.

Zároveň odmietol potvrdiť, či sú správy o druhom zázraku presné, ale uviedol, že hovoriť o tom bude vhodné až na konci skúmania. Druhý zázrak by otvoril dvere kanonizácii.

V rozhovore pre L’Osservatore Romano sa vyjadril, že postulátorovi kauzy svätorečenia bývalého pápeža poradil, aby sa „vyhol tomu, aby druhý zázrak bol predmetom takej nadmernej publicity ako to bolo v prípade zázraku, ktorý súvisel s beatifikáciou bývalého pápeža.“ a ďalej „treba sa vyhnúť tomu, aby lekári a experti boli vystavený akémukoľvek tlaku.“

Na otázku o kanonizácii k. Amato odpovedal, že nastane, len vtedy, keď sa jeho uctievanie zakorení medzi katolíkmi. Všetko v procese kanonozácie musí byť overené a urýchľovanie posudku „neprináša dobré plody“.

Kardinál Amato povedal, že napriek rýchlosti, ktorou kauza Jána Pavla II. postupuje, nie je to na úkor presnosti a experti pracujú nezávisle na jeho Kongregácii.

Kardinál takisto pochválil msgr. Slawomira Odera, postulátora kauzy, poznamenajúc, že jeho práca je mimoriadne závážna a musí byť vykonávaná presne.